Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu 30 stycznia 2019 r.

23 stycznia 2019
Zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu  30 stycznia 2019 r.

Zaproszenie w linku.

Biuro Rady Powiatu

Informacja o zagrożeniach jakie mogą występować w czasie zimy

14 stycznia 2019

W załączniu treść ostrzeżenia o zagrożeniach jakie mogą występować w czasie zimy przesłanego przez Komendanta  Powiatowego PSP w Parczewie.

Nabór wniosków w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" Pańswtowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2019

27 grudnia 2018

IV edycja konkursu o tytuł "Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego"

21 grudnia 2018

Starosta Parczewski ogłasza IV edycję konkursu o tytuł „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego roku 2018

Starosta Parczewski ogłasza IV edycję konkursu o tytuł „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego roku 2018"

     Celem konkursu „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego”  jest nagrodzenie różnych form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju  i promocji Powiatu Parczewskiego. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Powiatu Parczewskiego.

Nagrodą  w konkursie jest statuetka oraz dyplom stanowiący potwierdzenie przyznania nagrody. Wyróżnienie ma charakter honorowy i nie jest związane z gratyfikacją finansową lub rzeczową. Tytuł przyznawany jest w trzech umownych branżach: usługi i handel, produkcja i gospodarstwo rolne. Szczegółowe dokumenty konkursowe: regulamin i wniosek o przyznanie nagrody dostępne są na stronie internetowej powiatu parczewskiego.

Czytaj więcej o: IV edycja konkursu o tytuł "Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego"
Przejdź do - Bociany przybyły do Cichostowa!

Bociany przybyły do Cichostowa!

21 grudnia 2018

W mroźny grudniowy poranek 19 grudnia w świetlicy wiejskiej Cichostowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Iść w stronę światła" - montaż 5 lamp solarnych (typ Bocian) oświetlenia drogowego w pasie drogi powiatowej Wólka Zdunkówka – Milanów (dz. Nr 98/1) przy drodze powiatowej. Na uroczystość przybył Starosta Parczewa Artur Jaszczuk, Wójt Gminy Milanów Paweł Krępski, Sołtys Sołectwa Cichostów Zenon Szczygielski, Członkowie Stowarzyszenia Cichosz oraz mieszkańcy wsi.

Czytaj więcej o: Bociany przybyły do Cichostowa!
Przejdź do - Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Chorobach Zakaźnych

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Chorobach Zakaźnych

12 grudnia 2018

Już po raz kolejny 3 grudnia odbył się w Starostwie Powiatowym w Parczewie finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Chorobach Zakaźnych. Celem olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat przyczyn, przebiegu i konsekwencji zachorowań w wyniku zakażenia wirusami. Do finału przystąpiło 34 uczniów z 15 szkół:  podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach pisząc test wiedzy składający się z 15 pytań, dotyczących zagadnień związanych z wirusem HIV, HBV, HCV. Komisja konkursowa   wyłoniła laureatów olimpiady w poszczególnych kategoriach.

Czytaj więcej o: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Chorobach Zakaźnych

Transmisja on-line obrad I Sesji Rady Powiatu

20 listopada 2018

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

14 listopada 2018

Uchwała Nr 119/680/2018 Zarządu Powiatu w Parczewie z dnia 14 listopada 2018 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży.

Przejdź do - Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

18 października 2018

W środę 17 października 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które jest początkiem realizacji inwestycji termomodernizacyjnych, które prowadził będzie Powiat Parczewski .

Na terenie obiektu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację dwóch niezwykle ważnych projektów: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Parczewskiego” oraz „Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince” które będą realizowane z dofinansowaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

Wiecej pomocy mniej przemocy na terenie Powiatu Parczewskiego

12 września 2018

Ulotka informacyjna.